ALL-GROUP 4
FIRST TEAM
Amir Bell, East Brunswick
Asem Johnson, Paterson Eastside
Matt Klinewski, Eastern
Quadri Moore, Linden
Shaquan Worthy, Trenton
SECOND TEAM
Eric Carter, Jackson
Alphonso Gee, Paterson Kennedy
Mike Gesicki, Southern
Justin Kovacevich, Montgomery
Jake Silpe, Cherry Hill East
THIRD TEAM
Brandon George, Trenton
Shakur Juiston, Paterson Eastside
Otis Livingston, Linden
Jalen Parham, Hillsborough
Michael Runcie, Columbia
ALL-GROUP 3
Trey Lowe, Ewing (Andrew Miller/For The Times of Trenton)
FIRST TEAM
Abdul Lewis, Newark East Side
Akbar Hoffman, Newark East Side
Trey Lowe, Ewing
Ismael Sanogo, Newark East Side
Leondre Washington, Teaneck
SECOND TEAM
Keith Braxton, Delsea
Ceasar DeJesus, Teaneck
Matt Grassi, Ramapo
Sean Hoehn, Morristown
Shakeem Richardson, Neptune
THIRD TEAM
Mitch Cohen, Sparta
Jamar Gilbert, Newark East Side
Jordan Glover, Lawrence
Zack Heeman, Mount Olive
Troy McLaughlin, Old Tappan
ALL-GROUP 2
Tyree Sykes, Newark Tech (William Perlman/The Star-Ledger)
FIRST TEAM
Jake Dadika, Spotswood
Rob DePersia, Haddonfield
Brad Hawkins, Camden
Ve'Shawn Polite, Elmwood Park
Tyree Sykes, Newark Tech
SECOND TEAM
E.J. Bermudez, Westwood
Jason Dunne, Matawan
Mustafa Lawrence, Newark Tech
Glen Nanius, North Warren
Dan Niblack, Lakewood
THIRD TEAM
Kashaun Barnes, Manchester Township
Nick DePersia, Haddonfield
Jamal Holloway, Camden
Joe Piscopo, Matawan
Keywon Savage, Newark Central
ALL-GROUP 1
Tim Delaney, Pitman (Andrew Mills/The Star-Ledger)
FIRST TEAM
Tim Delaney, Pitman
Matt Farrell, Point Pleasant Beach
Darnell Foreman, Pitman
Rashaan Holloway, Schalick
Dominique Uhl, Point Pleasant Beach
SECOND TEAM
Alfonzo Anderson, Newark Vocational
Dachon Burke, Bloomfield Tech
Dan Pillari, Shore
Alex Thomson, Keyport
Noah Yates, Point Pleasant Beach
THIRD TEAM
Kevin Bloodgood, Shore
Joseph Kelly, University
Matt Martinez, South River
Paul Rufo, Cedar Grove
LaQwin Stewart, Penns Grove
ALL-NON-PUBLIC
Isaiah Briscoe, Roselle Catholic (John O'Boyle/The Star-Ledger)
FIRST TEAM
Tyus Battle, Gill St. Bernard's
Isaiah Briscoe, Roselle Catholic
Angel Delgado, Patrick School
Paul Jorgensen, Don Bosco Prep
Karl Towns, St. Joseph (Met.)
SECOND TEAM
Wade Baldwin, St. Joseph (Met.)
Moustapah Diagne, Pope John
Malachi Richardson, Trenton Catholic
Austin White, St. Peter's Prep
Marques Townes, St. Joseph (Met.)
THIRD TEAM
Juwuan Carter, DePaul
T.J. Gibbs, Seton Hall Prep
Jay Howard, Paul VI
Jordan Robertson, Wildwood Catholic
Tarin Smith, St. Anthony
ALL-PREP
Marial Shayok, Blair (Aristide Economopoulos/The Star-Ledger)
FIRST TEAM
Elijah Burns, Blair
Trevon Duval, St. Benedict's
Trayvon Reed, Life Center
Marial Shayok, Blair
Arnaldo Toro, St. Benedict's
SECOND TEAM
Terrell Bagley, Robinson
Everson Davis, Peddie
Ricky Holliday, Prestige Prep
Kevin Little, Coastal Academy
Kaison Randolph, Pennington
THIRD TEAM
Eli Cain, St. Benedict's
Traci Carter, Life Center
Malik Ellison, Life Center
Nate Hickman, Peddie
Mike Silverthorn, Blair
ALL-SENIOR
Akbar Hoffman, Newark East Side (Frances Micklow/The Star-Ledger)
FIRST TEAM
Matt Farrell, Point Pleasant Beach
Akbar Hoffman, Newark East Side
Paul Jorgensen, Don Bosco Prep
Quadri Moore, Linden
Karl Towns, St. Joseph (Met.)
SECOND TEAM
Wade Baldwin, St. Joseph (Met.)
Angel Delgado, Patrick School
Tarin Smith, St. Anthony
Marques Townes, St. Joseph (Met.)
Austin White, St. Peter's Prep
THIRD TEAM
Amir Bell, East Brunswick
Darnell Foreman, Pitman
Matt Klinewski, Eastern
Jordan Robertson, Wildwood Catholic
Ismael Sanogo, Newark East Side
ALL-JUNIOR
Malachi Richardson, Trenton Catholic (Martin Griff/The Times of Trenton)
FIRST TEAM
Isaiah Briscoe, Roselle Catholic
Moustapha Diagne, Pope John
Asem Johnson, Paterson Eastside
Trey Lowe, Ewing
Malachi Richardson, Trenton Catholic
SECOND TEAM
Nassir Barrino, Hudson Catholic
Tim Delaney, Pitman
Markis McDuffie, St. Anthony
Myles Powell, Trenton Catholic
Jake Silpe, Cherry Hill East
THIRD TEAM
Keith Braxton, Delsea
Ceasar DeJesus, Teaneck
Rob DePersia, Haddonfield
Michael Runcie, Columbia
Chris Silva, Roselle Catholic
ALL-FRESHMAN/SOPHOMORE
T.J. Gibbs, Seton Hall Prep (John Munson/The Star-Ledger)
FIRST TEAM
Bryce Aiken, Patrick School
Tyus Battle, Gill St. Bernard's
Alphonso Gee, Paterson Kennedy
T.J. Gibbs, Seton Hall Prep
Leondre Washington, Teaneck
SECOND TEAM
Matt Bullock, Roselle Catholic
Asante Gist, Roselle Catholic
Brad Hawkins, Camden
James Scott, Pope John
Veer Singh, St. Peter's Prep
THIRD TEAM
Pat Andree, Christian Brothers
R.J. Cole, Newark Tech
Mustafa Lawrence, Newark Tech
Sa'eed Nelson, St. Augustine
Breein Tyree, St. Joseph (Met.)